Kontakt

Szkoła Podstawowa w Racławiczkach

ul. Szkolna 6

47-370 Zielina

tel./fax 774668427

spraclawiczki@poczta.fm

www.spraclawiczki.wodip.opole.pl

 

Archiwum

 

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Opolskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”

Realizatorem projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 jest Samorząd Województwa Opolskiego. Za nami pierwszy etap jego realizacji. Szkoła wzbogaciła się o nowe laptopy, które służą zarówno nauczycielom, jak i uczniom. To niewątpliwie ważny element wsparcia procesu edukacji w zdalnym nauczaniu.

Uczniowie naszej szkoły wykonali prace, w których pokazali swoje artystyczne wizje świata zdalnego nauczania, jaki towarzyszył im przez wiele tygodni.

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Opolskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”

Zmieniony ( środa, 09 czerwca 2021 20:08 )

Więcej…

 

Zmieniony ( czwartek, 22 kwietnia 2021 12:03 )

 

Święta wielkanocne w klasie 2

Mimo obostrzeń oraz ograniczeń z powodu panującej pandemii, w ostatnim dniu nauki zdalnej przed świętami, zorganizowaliśmy wirtualne śniadanie wielkanocne. Dla całej klasy było to coś nowego, jednak wszyscy stanęli na wysokości zadania.  Przygotowywaliśmy się już do tego wydarzenia kilka dni wcześniej. Na zajęciach z edukacji plastycznej stworzyliśmy kartki świąteczne a następnie układaliśmy życzenia świąteczne. Nawiązując do tradycji, przygotowaliśmy różnorodne ozdoby świąteczne: zajączki, pisanki, stroiki, itp.. Podczas śniadania wirtualnie dzieliliśmy się jajkiem, składaliśmy sobie życzenia i próbowaliśmy potraw przygotowanych przed zajęciami. Obejrzeliśmy też film o Zmartwychwstaniu Pańskim oraz prezentacje
na temat zwyczajów wielkanocnych w różnych zakątkach Polski.

Przed kamerką pojawił się również żywy króliczek, przyniesiony przez jedną z uczennic.

 

Zmieniony ( czwartek, 22 kwietnia 2021 10:08 )

Więcej…

 

Ze względu na naukę zdalną i brak mozliwości przeprowadzenia fluoryzacji przypominamy o zasadach higieny jamy ustnej.

 

Zmieniony ( wtorek, 13 kwietnia 2021 11:51 )

Więcej…

 

Zagadnienia z plastyki w kl. VI w ostatnim czasie dotyczyły grafiki, jej różnych rodzajów i sposobów wykorzystania w pracach plastycznych. Jednym z prostych domowych sposobów przygotowania matrycy do przygotowania wielokrotnej odbitki było wykorzystanie tacki styropianowej.  Z wykorzystaniem  tejże techniki zostały wykonane kolaże wielkanocne przez uczniów naszej kl. VI. Przygotowywali matryce pisanek wielkanocnych, zajączków i innych ozdób wielkanocnych, które po pokryciu farbą odbijane były na kartkach i ubogacane innymi elementami dekoracyjnymi tak, by powstały piękne prace, które prezentowane są w galerii zdjęć.

 

Zmieniony ( wtorek, 13 kwietnia 2021 11:34 )

Więcej…

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stronę wykonał Grzegorz Kucharczyk