Kontakt

Szkoła Podstawowa w Racławiczkach

ul. Szkolna 6

47-370 Zielina

tel./fax 774668427

spraclawiczki@poczta.fm

www.spraclawiczki.wodip.opole.pl

 

Szkoła Podstawowa w Racławiczkach

UWAGA!!!

Dokumenty rekrutacyjne do kl. I można składać osobiście w czwartek 26.03.2020 r. w SP w Racławiczkach od  godz. 9.00 -12.00.


Dokumenty można również wrzucać do skrzynki na listy umieszczonej przed wejściem do szkoły w godz. 8.00 - 14.00.

Zmieniony ( sobota, 04 kwietnia 2020 17:47 )

 

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.


Link do filmu:


Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie. Link do materiałów: https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Zmieniony ( piątek, 20 marca 2020 08:31 )

 

Dnia 12 i 13 marca 2020r. odbędą się zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którzy nie mogą mieć zapewnionej opieki w domu.


W dniach 16.03.2020r.-25.03.2020r. nie odbędą się zajęcia dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawcze. Szkoła będzie nieczynna.

 


Apel Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce

Zmieniony ( środa, 11 marca 2020 19:20 )

 

3 lutego 2020 uczniowie naszej szkoły dołączyli się do akcji Światowego Dnia Układania Puzzli. Na przerwach uczniowie i ci najmniejsi i ci starsi układali przyniesione przez siebie puzzle. Były zestawy które wymagały naprawdę dużo pracy aby ułożyć. Były puzzle okrągłe 3 d i tradycyjne.

 

Zmieniony ( sobota, 22 lutego 2020 14:34 )

Więcej…

 

24 stycznia 2020 jak co roku uczniowie nasze szkoły przygotowali dla swoich babć i dziadków przedstawienie i słodki poczęstunek.

 

Zmieniony ( piątek, 31 stycznia 2020 18:28 )

Więcej…

 

Uczniowie klas I-III wzięli udział w drugiej edycji konkursu dla szkół podstawowych, „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Jego celem jest inspirowanie dzieci do codziennego czytania, budzenie w nich odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz rozwijanie wyobraźni. Centralnym elementem konkursu było stworzenie Magicznego Drzewa Słodziaków – praca plastyczna wykonana z elementów nadających się do recyklingu.

Zmieniony ( piątek, 31 stycznia 2020 18:18 )

Więcej…

 

W tym roku Mikołaj odwiedził nas 5 grudnia i przygotował dla nas słodką niespodziankę.

 

Zmieniony ( sobota, 04 stycznia 2020 17:35 )

Więcej…

 

8 listopada w naszej szkole odbył się krótki apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

Zmieniony ( sobota, 04 stycznia 2020 17:34 )

Więcej…

 

9 uczniów klasy pierwszej pod okiem wychowawczyni przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
28 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, piękna dekoracja - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani Dyrektor szkoły powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddała głos". Z pomocą uczniów Samorządu Uczniowskiego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności.
Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość zasad bezpieczeństwa w szkole i na drodze, piękne zaśpiewane piosenek, aktorskie przedstawienie wiersza Juliana Tuwima, pt. ”Abecadło”, liczenie w zakresie 10 w rytmie bluesa były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze,  pierwszacy ślubowali być m.in. godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" – mówiła dotykając dużym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

 

Zmieniony ( niedziela, 01 grudnia 2019 17:43 )

 

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stronę wykonał Grzegorz Kucharczyk