Kontakt

Szkoła Podstawowa w Racławiczkach

ul. Szkolna 6

47-370 Zielina

tel./fax 774668427

spraclawiczki@poczta.fm

www.spraclawiczki.wodip.opole.pl

 

Szkoła Podstawowa w Racławiczkach

Kochane Dzieci, przesyłam Wam linki do spektakli świątecznych i zapraszam do wspólnego oglądania w gronie najbliższych.

Kamila MehlichOd 17 do 19 grudnia dostępny będzie spektakl TeatRyle ,,Kolędowa noc". To przedstawienie szopkowe, które w humorystycznej konwencji opowiada historię Bożego Narodzenia. W trosce, by nie zapomniano czym są święta, zesłano na Ziemię dwa, nieco szalone Anioły. Ich zadaniem jest opowiedzenie dzieciom tej historii. Historia jest przeplatana kolędami i pastorałkami a na scenie pojawiają się piękne, utrzymane w stylistyce ludowej, tradycyjne, szopkowe lalki.• 17 XII od godz. 9:00 - 19 XII do godz. 23:45 - TeatRyle ,,Kolędowa noc" - https://youtu.be/BVM4bW03VJITuż przed Wigilią, od 21 do 23 grudnia, obejrzeć będzie można spektakl Teatru pod Orzełkiem ,,Bajkowa szopka".

W tradycyjne jasełka wpleciono złe postaci z bajek, które buntują się przeciwko swoim rolom i pomagają małemu Jezusowi. Akcja dzieje się w bibliotece, gdzie w Noc Wigilijną postacie

z książek przemawiają do widza. W spektaklu nawiązuje się do tradycji papierowych szopek, ponadto wykorzystano klasyczne kolędy i nietypowe pastorałki w aranżacji Agnieszki Glińskiej.• 21 XII od godz. 9:00 - 23 XII do godz. 23:45 - Teatr pod Orzełkiem ,,Bajkowa szopka" - - https://youtu.be/EY4UTeP_7U0

Zmieniony ( wtorek, 22 grudnia 2020 13:01 )

 

Szanowni rodzice! Jesteśmy w trakcie bardzo trudnego czasu, ponieważ nie potrafimy przewidzieć jak rozwinie się aktualna sytuacja. Czujemy strach, lęk, obawy o przyszłość –to normalne, taka sytuacja może wpływać na utratę poczucia bezpieczeństwa... Wyposażeni w różne kompetencje osobiste –różnie sobie radzimy. W tych trudnych momentach, zasadne wydaje się zwrócenie szczególnej uwagi na nasze dzieci, które nie potrafią jeszcze poradzić sobie z tak silnymi emocjami. Bardzo ważne aby rozmawiać z naszymi dziećmi. Pozwolić dziecku zadać wszystkie nurtujące go pytania, zweryfikować wyobrażenia, wypowiedzieć na głos kłębiące się w głowie zmartwienia. Starajmy się odpowiadać na te pytania rzeczowo, zgodnie z prawdą, w sposób dostosowany do wieku dziecka (im mniejsze dziecko tym mniej szczegółów). Szczerość odpowiedzi jest bardzo ważna, dziecko słyszy doniesienia z telewizji, radia, słyszy nasze rozmowy w gronie rodziny, wyczuwa nasze emocje, dlatego czasem zada jakieś pytanie kilka razy, tak aby upewnić się, że mówimy prawdę. Co jeżeli dziecko nie jest gotowe na rozmowę lub wydaje nam się, że nie przejmuje się zaistniałą sytuacją? Tak rzeczywiście może być, dlatego nie zmuszamy i nie naciskamy na dziecko, warto wtedy poobserwować dziecko, uważny rodzic jest w stanie zauważyć niepokojące sygnały. Ważna jest atmosfera, jaka panuje w naszym domu, postarajmy się również o uśmiech i radość, swobodną zabawę, pozwólmy sobie i dziecku na chwilę oddechu od natłoku myśli i coraz to nowych informacji płynących z mediów i otoczenia. Bądźmy dla naszych dzieci opoką, bazą do której mogą w każdej chwili podejść, zapytać o coś, przytulić się, pokażmy mu, że odczuwane emocje nie są niczym złym, że można spróbować poradzić sobie z nimi. Jeżeli będziecie mieli Państwo jakieś pytania, wątpliwości, potrzeby –zapraszam do kontaktu poprzez e-dziennik, a także mailowa Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Poniżej podaję godziny dyżurów :

Oczywiście istnieje możliwość ustalenia godziny indywidualnie.

 

 • Poniedziałek 8.30-13.30
 • Wtorek 8.30-13.30
 • Środa 17.00-19.00
 • Czwartek 8.00 -12.30
 • Piątek 8.00-12.30

 

Kamila Mehlich -pedagog

 

Drodzy Rodzice! Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku pt. "Wielka moc". Możemy zobaczyć, jak nasze postawy rodzicielskie i siła wsparcia wpływają na rozwój dziecka.

Poniżej zamieszczam link:

https://youtu.be/mRQqZ7IMDyo

Zmieniony ( wtorek, 22 grudnia 2020 10:53 )

 

"Razem na Święta" to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. W okresie przedświątecznym wiele osób czeka na wsparcie i pomoc.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEN.W ramach wolontariatu prowadziliśmy zbiórkę środków higienicznych, słodyczy, zabawek, przyborów szkolnych dla mieszkańców Domu Dziecka oraz karmy i koców dla schroniska zwierząt .Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przyniesione artykuły, które zostaną przekazane potrzebującym.

Dziękujemy.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie SP w Racławiczkach

 

Zmieniony ( wtorek, 22 grudnia 2020 10:49 )

 

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).Do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną. Umożliwiamy realizację części zajęć praktycznych w kształceniu zawodowym. - Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Zmieniony ( niedziela, 08 listopada 2020 17:43 )

 

W środę 29 października braliśmy udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Lubimy takie wydarzenia! Już po raz drugi wszyscy sięgnęliśmy po swoje ulubione książki. Czytaliśmy, czytaliśmy, czytaliśmy w szkole i podczas zdalnego nauczania.

Już czekamy na kolejną edycję!

Zmieniony ( wtorek, 03 listopada 2020 16:11 )

 

Nasza szkoła bierze udział w akcji: "Szkoła pamięta" rekomendowanej przez MEN.


Zmieniony ( piątek, 30 października 2020 13:59 )

 

„Bezpieczni w czasie epidemii”. Jest to nowy projekt, przygotowany w odpowiedzi na obecne potrzeby pacjentów, który podpowiada, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19.

Zaproszeni do współpracy eksperci udzielają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania: jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania oraz gdzie szukać wiarygodnych i opartych na dowodach naukowych informacji. Eksperci informują również jak bezpiecznie podróżować, oraz jak zadbać o zdrowie i kondycję. Ważne, by te cenne informacje m.in. jak w bezpieczny sposób korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz by nie zaniedbywać badań profilaktycznych w czasie epidemii dotarły do jak największego grona odbiorców, oraz ich rodzin.

Cykl filmów edukacyjnych „Bezpieczni w czasie epidemii” przygotowany został pod patronatem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. W odnalezieniu się w tej niełatwej rzeczywistości pomogli eksperci: m.in.: Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta; prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. Leszek Czupryniak, prof. Marcin Czech, dr Paweł Grzesiowski, a także znani dziennikarze i przedstawiciele organizacji non-profit: Ewa Błaszczyk czy Tomasz Rożek. Swoją obecnością cykl zaszczycił także dr n. ekon. Adam Niedzielski –  Minister Zdrowia.

 

Załączamy link do filmu zapowiadającego cykl - https://youtu.be/hAL-HbtxBGE oraz linki do opublikowanych odcinków:

 1. Wiedza oparta na faktach https://youtu.be/UVvr9YpAEbc
 2. Higiena i bezpieczeństwo https://youtu.be/a87D6dxHPj4
 3. Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)? https://youtu.be/EDhMwv6bfE0
 4. Jak korzystać z opieki ambulatoryjnej (AOS)?
 5. Jak korzystać z opieki szpitalnej?
 6. W zdrowym ciele zdrowy duch!
 7. Żywienie ma znaczenie!
 8. Podróże bez ryzyka
 9. Praca w nowej rzeczywistości
 10. Nasza odpowiedzialność

Wszystkie filmy są z napisami dla osób niesłyszących. Cykl filmów dostępny jest na kanale Akademia NFZ na You Tube oraz na stronie https://linkd.pl/9adp

Zmieniony ( niedziela, 11 października 2020 15:30 )

 

Zarządzenie nr 11/8 2020

Dyrektora Szkoły Podstawowej w Racławiczkach

z dnia 31 sierpnia 2020

 

w sprawie sposobu realizacji zadań Szkoły Podstawowej w Racławiczkach w czasie epidemii.

pobierz

Zmieniony ( wtorek, 01 września 2020 11:37 )

 

Sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej w Racławiczkach za 2019r. opublikowane zostało na stronie bip.gzeas.strzeleczki.pl

http://bip.gzeas.strzeleczki.pl/18/45/sprawozdania-finansowe.html

Zmieniony ( czwartek, 28 maja 2020 17:03 )

 

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stronę wykonał Grzegorz Kucharczyk